Brian Stavely: otec, fantasy spisovateľ, Skúsenosti Racer

Brian Savely sa vysvetľuje ako kompetentný vo veľkom množstve rôznych športov, ale nie je strašne skvelý v žiadnom z nich. Staveley robí z jeho živého skladania legendárnych fantasy románov, ako sú napríklad nedávno čepele cisárov (Panmcmillan), prvým v sérii, ktorú telefonoval, nazýva kronika unhewn. Keď však netkanuje fantastické mýty, priťahuje sa k zažívaniu pretekov, čo mu umožňuje integrovať rôzne atletické disciplíny spolu s navigačnými schopnosťami.

Brian Stavely

Vek: 38

Rezidencia: Marlboro

Rodina: druhá polovica, ako aj batoľa

Povolanie: spisovateľ beletrie

Primárne športy: Zažite závod

VS: Presne ako ste sa zahrnuli so zážitkovými pretekmi?

BS: Nezabartujem presne, ako som začal, ale chápem, že to, čo ma vtiahlo, bol koncept, že je to ako lov pokladov. Všetky tieto vlajky máte v lese a musíte ich objaviť. Rovnako som si uvedomil, že významná časť tohto športu je mentálna. Navigačné zručnosti sú rovnako dôležité ako úroveň vašej fyzickej zdatnosti. Na rutinnom závode môžete zvyčajne presne povedať, ako dobre sa chystáte robiť na začiatku, ale v zážitkových pretekoch môžete robiť skvelé taktické rozhodnutia alebo môžete robiť skutočne hrozné rozhodnutia. Teoreticky je akýkoľvek typ tímu v pretekoch. Skutočne skvelé tímy môžu robiť skutočne zlé rozhodnutia, ako aj ostatní môžu vyjsť z ničoho nič, ako aj ich eso.

VS: Povedzte nám o nezabudnuteľnej rase.

BS: Môj mimoriadne prvý závod bol letný závod s Ekologickým združením Mountain Experience Racing Association (GMARA). Verím, že to bol rok 2004. Nemal som koncept, čo mám očakávať, a ťahal som dobrého priateľa, ktorý bol tiež novým športom. Úplne prvá noha bola na rieke Winooski. Došlo k veľkému dažďa, takže voda bola skutočne vysoká a riaditeľ pretekov nás varoval, že v konkrétnom bode ste museli ísť na odberanie, aby ste nepreskúmali priehradu. Prišli sme okolo toho ohybu, rovnako ako to bolo len krviprelievanie. Aspoň polovica, možno tri štvrtiny pretekárov, boli mimo ich kanoe, ako aj na oboch stranách banky. Boli sme len hodinu do 12-hodinového závodu, rovnako ako sme stratili kanoe. Naozaj som dúfal, že to pre nás to nie je koniec, a tak sme išli do banky, ako sa pýtali závodného úradníka, čo by sme mali robiť ďalej, a to dobre uviedol, že „Vitajte na preteky“. Uvedomil som si, že berú „dobrodružstvo“ vážne. Nakoniec sme však spustili veľa nôh kanoe, pretože sme stratili naše mapy v kanoe, tím žien nám musel pomôcť s navigáciou. Neskôr niekto objavil naše kanoe, ako aj mapy, ako aj ich poskytol v jednej z oblastí smeny. Bolo to len šialenstvo, rovnako ako som veril, že je to skvelé. Nerobili sme sa však dobre, ale veril som, že to bol vynikajúci úvod do športu. Nikdy nechápeš, čo môžete očakávať.

VS: Máte vždy rovnaký tím?

BS: Moje tímy v priebehu rokov veľa zmenili. Chvíľu som bol inštruktorom vysokej inštitúcie, ako som využil na pretekanie chladného spôsobeného spôsobu, a to Gmara Race v Bolton Valley, s jedným ďalším učiteľom. Túto zvyk sme mali osem rokov. V niektorých prípadoch by sme s nami priniesli skupinu stážistov a nechali sme ich využívať na svoj športový úver zimnej sezóny. Jedna strana výhody z toho je, že niektoré z týchto mladých ľudí sú teraz v polovici 20. rokov, ako aj s nimi závodím, ak sú láskavé na to, aby sa starý muž nechal visieť. Keď som bol v oveľa lepšej podobe, bral som to oveľa vážnejšie a snažil by som sa objaviť oveľa konkurencieschopnejších spoluhráčov z Dartmouthu, kam som chodil do školy. Teraz som rád, že môžem objaviť niekoho, kto so mnou búši okolo lesa. Kratšie preteky majú tímy dvoch tímov, ale dlhšie preteky majú tri alebo štyri osoby, aby sa ubezpečili, že ak niekto prelomí nohu, existuje niekto, kto s nimi môže zostať, zatiaľ čo jeden ďalší spoluhráč sa chystá na pomoc.

VS: Aké disciplíny sú zahrnuté v zážitkových pretekoch?

BS: Bežný závod, ktorý nie je zimným závodom, zahŕňa tri základné športy: cestovanie chodidla, horské bicykle a pádlovanie. Cesta chodidla môže bežať alebo sa len platí; Horské bicykle môžu byť s poľnou alebo technickou jednou stopou; ako aj odrody pádlovania od vnútorných skúmaviek po kajaky, ako aj kanoe. V niektorých prípadoch existujú triky, ako je Rappelling a Gmara začala zavádzať plávanie v letných pretekoch. V krátkom závode, ktorý je medzi šiestimi, ako aj 12 hodín, môžete mať iba jednu z každej nohy, ale pre 24, 48 a 70 hodinové preteky, ktoré sa vrátite aj veľa, ako aj veľa, na rozdiel od konvenčný triatlon.

VS: Urobili ste tie dlhé preteky?

BS: Urobil som jeden 60-hodinový závod, ako aj jeden 70-hodinový závod. Obaja boli skutočne ťažké, ale boli to vynikajúce preteky, ktoré uviedla skupina s názvom Neuctiled Experience Racing. Jeden z nich sa umiestnil v Balsams v severnom New Hampshire anull