AC Miláno a FC Internazionale Milano odhalili užšie výbery štýlov pre nový štadión

počas podujatia, ktoré sa konalo minulý týždeň v Politecnico Di Milano, A.C. Milan S.P.A. (AC Miláno), ako aj F.C. Internazionale Milano S.P.A. (FC Internazionale Milano/„Inter Miláno“) odhalil štýly nápadov pre nový štadión Milano spolu s plánmi zaujímavej práce v metropolitnej prestavbe pre okolitú oblasť San Siro.

„Rings of Milano“ od Manica Architecture/Sportium pozostáva z dvoch ikonických prsteňov, prepojených, ako aj v dokonalej rovnováhe, symbolizujúc príbeh presne o tom, ako dva kluby, natrvalo v opozícii, a teraz spojené v ich príčine na ochranu na ochranu Jedna z najpostupnejších tradícií Milana. Kultové prepojené prstene štadióna sa hodia tak, ako aj architektonické riešenia pre značky, ako aj zmenu tímu medzi zápasmi.

Nový štadión Milano je starostlivo integrovaný do širšieho pokroku v oblasti hlavného plánu, ktorý sa oživí a zmení San Siro na park, ako aj zábavný okres pre obyvateľov Milano, aby zažili celoročné, zachovanie pôvodného miesta na ihrisku, ako aj reimagingovanie Je to darček pre okolie, aby si všetci mohli užívať.

„Katedrála“ osídleným čerpá motiváciu z dvoch najznámejších budov Milana; Duomo, ako aj Galleria. V skutočnosti slnečná galéria obklopuje štadión obklopený elegantnou sklenenou fasádou. Katedrála bola navrhnutá tak, aby vytvorila jedinečný dom pre fanúšikov, ako aj obhajcov s inštaláciou na mieru.

Štadión je navrhnutý tak, aby bol v Európe najudržateľnejší: Galleria je prirodzene ochladená a pasívne vyhrievaná, fotovoltaické panely lemujú strechu štadióna, ako aj všetka dažďová voda sa zhromažďuje zo strechy a opätovne použitá. Štadión je obklopený 22 akrami ekologického priestoru, ktorý znižuje odtok vody.

Alessandro Antonello, obchodný generálny riaditeľ spoločnosti FC Internazionale, povedal:

Nový štadión San Siro sa nachádza v srdci mimoriadne modernej, ekologickej a živej oblasti, ktorá bude prístupná po celý rok. Táto práca ukazuje DNA vyrobenú z inovácií a pokroku, ktorá je historicky zakotvená v našom meste, ako aj nedávny rozvoj, ktorý Miláno priniesol späť k avantgardnej, príťažlivej aj celosvetovej meste. Multifunkčný okres bude vyvinutý podľa najväčších požiadaviek ekologickej udržateľnosti, aby sa okres San Siro umožnil, keď sa opäť obnoví ako cieľ európskych, ako aj svetovej dokonalosti pre športy a zábavu.

Paolo Scaroni, predseda AC Miláno, povedal:

AC Miláno, ako aj FC Internazionale zdieľa štadión v San Siro viac ako 70 rokov. Výdrž projektu je záväzkom dvoch klubov pre nový štadión Milano. Znamená to zvýšené investície, ako aj typický cieľ poskytnúť mestu šport, ako aj zábavný okres, ktorý je životom po celý rok vďaka podujatiam vrátane oboch tímov, ako aj výroby úloh pre viac ako 3 500 ľudí.

V nadväznosti na prezentáciu tohto týždňa do klubov súbežne s inštitucionálnym procesom sa konzultácia o spolupráci s mestom Miláno, domácnosťami, ako aj fanúšikmi: prieskum sa čoskoro predstaví na www.nuovostadiomilano.com.

Zdroj:

Obrázky, s láskavým dovolením: AC Milan / FC Internazionale Milano

ALSD Worldwide-Európska a jediná udalosť venovaná prémiovému sektoru sedadla a pohostinstva-prichádza na štadión Croke Park tento október, kde približne 50+ profesionálov s vysokým kabrom z celej Európy, ako aj Severná Amerika Ako zvýšiť príjmy s novými stavbami, renováciami a expanziami služieb, okrem najnovších F&B, ako aj v ponuke inovácií, pre 250+ hostí z klubov a tímov, štadiónov a arénov, športových a zábavných miest, dizajnu a štýlu Firmy, výrobcovia a dodávatelia sa zúčastňujú.

#AlsDinternational – Popredné európske podujatie venované prémiovému sektoru Seat & Hospitality Sector

#sportsvenuBiz

#sportsvenuBusiness – popredná svetová platforma pre sektorové správy a vývoj

Zdieľajte tento článok

Siedmy výročný pohár Shebelieves smerujúci do Kalifornie, Texas

Sedemhumný výročný pohár Shebelieves v USA uvidí ženský národný tím, ktorý hrá hry proti Českej republike, Islande a na Novom Zélande v štvorčlennej súťaži, ktorá sa začne v Carson. , Kalifornia, ako aj zabalenie do Frisco v Texase.

Podujatie sa začne 17. februára v Dignity Health and Wellness Sports Park v Carsone, pričom Island bude hrať Nový Zéland predtým, ako USA zahrá Českú republiku o 20:00. Regionálny čas na ESPN. Druhým dvojitým hlavičkou 20. februára v DHSP bude mať USA hrať Nový Zéland o dvanástich poludní regionálneho času na ABC predtým, ako Česká republika hrá Island. 23. februára na štadióne Toyota vo Frisco bude americká hra Island o 20:00. Regionálny čas po Novom Zélande prevezme Českú republiku.

Tohtoročná súťaž tiež predstavuje prvýkrát, keď mal Shebelieves Cup zápasy na západnom pobreží. Zatiaľ čo celý minuloročný pohár sa konal v Orlande na Floride, tohtoročná súťaž sa počas organizácie podujatia predstavuje v dvoch mestách s prísnymi protokolmi Covid v mieste.

Tohtoročný Cup Shebelieves Cup bude slúžiť ako začiatok roka, v ktorom sa USA pokúsia kvalifikovať sa pre majstrovstvá sveta žien FIFA 2023, ako aj na olympijské hry 2024 vo Francúzsku. Osemčlenné majstrovstvá Concaf W sa uskutoční od 9. do 24. júla a vytvorí štyri kvalifikácie pre Austráliu/Nový Zéland ‘23, ako aj jeden automatický kvalifikátor na ďalšie olympijské hry.

“Toto budú úplne prvé zápasy toho, čo bude skutočne rozhodujúcim rokom, ako aj zameranie na kvalifikáciu na majstrovstvách sveta, Shebelieves Cup bude veľmi užitočný pre pokračujúci rozvoj tímu,” uviedla vedúca inštruktora národného tímu žien v USA Vlatko Andonovski. „Ako trénerský personál, keď integrujeme novších hráčov, požadujeme čo najviac hier, ako aj všetkých troch našich oponentov je mimoriadne ťažké hrať. Všetci budú veľmi inšpirovaní, aby mali možnosť hrať na tomto fantastickom turnaji, takže sa nielen tešíme na konkurenčné zápasy, ale tiež hrali pred fanúšikmi. “

Majstrovstvá súťaže bude zistená na celkových bodoch (tri za výhru, jeden za kravatu), pričom prvý prvý tiebreaker je rozdiel v góloch, ktorý vyhovuje mnohým celkovým gólom, potom výsledkom hlavy na hlavu ako aj v prípade potreby hodnotenie Fair Play. Shebelieves Cup je súčasťou úsilia amerického futbalu ovplyvniť, ako aj vybaviť ženy, ako aj ženy, aby splnili svoje ciele v športe, ako aj mimo neho.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook
Tlač
Linkedin
Redit
E -mail

Dôvera vs arogancia: Rozhovor so Steve Sieboldom

v tomto týždňovom podcaste Sports Psychology, Mental Game of Sports Expert, Dr. Patrick Cohn, vedie rozhovor s bývalým tenisovým profesionálom Steve Sieboldom o tajomstvách mentálnej húževnatosti. Steve Siebold a Dr. Cohn diskutujú o rozdiele medzi sebavedomím a aroganciou. Hovoria o tom, ako je dôvera jedným zo spoločných faktorov všetkých svetových športovcov.

Naučte sa dôležitosť dôvery a ako to môžete začať priniesť do svojej mentálnej hry.

Vypočujte si podcast športovej psychológie tohto mesiaca, aby ste sa dozvedeli, ako zlepšiť svoj výkon v športe a iných prekážkách v oblasti mentálnych hier, ktoré obmedzujú váš výkon.

Stiahnite si podcast Sports Psychology Podcast #78 (kliknite pravým tlačidlom myši a do počítača „Uložiť ako“)

Prihláste sa na odber podcastu športovej psychológie prostredníctvom iTunes.

Chyťte bezplatný mentálny tréning Dr. Cohna a mentálna húževnatosť pre športové elektronické knihy!

Stiahnite si bezplatnú správu o športovej psychológii, aby ste zlepšili svoju mentálnu hru!

Chcete, aby Dr. Cohn odpovedal na vašu mentálnu otázku športovej otázky v jeho podcaste? Odošlite svoju otázku o psychológii športu Dr. Cohn na Peaksports.com.

Zvýšte svoju sebavedomie s mentálnym koučovaním!

Tréner Master Mental Game, Dr. Patrick Cohn, vám môže pomôcť alebo váš športovec vo veku 12 a viac rokov, prekonať problémy mentálnej hry osobným koučovaním.

Môžete spolupracovať so samotným Dr. Patrickom Cohnom v Orlande na Floride alebo cez Skype, FaceTime alebo Telefón. Zavolajte nám bezplatne na číslo 888-742-7225 alebo nás kontaktujte, kde nájdete ďalšie informácie o rôznych koučovacích programoch, ktoré ponúkame!

Čo hovoria naši študenti?
“WOW!!! Aký týždeň som mal. Dokázal som vystupovať s istotou, ktorá umožnila môj štýl žiariť cez – viac vstupovať do arény s týmto „jeleňom v svetlometoch“ vzhľadu alebo pocitom. Prestal som sa hodnotiť, keď som vystupoval, a vlastne som opustil arénu po tom, čo sa moje vzory cítili, akoby som zažil veľa zábavy. Ďakujem ti veľmi pekne.”
~ Julia Dreyer, Národná majsterka jazdectva

Pre všetkých športovcov-naučte sa techniky posilňovania dôvery!

D Máte negatívne sebaobrazovanie seba samého ako športovec, ktorý potláča dôveru?

Bez ohľadu na to, že ste pozitívni, snažíte sa byť, nemôžete otriasť pochybnosťami, ktoré sa ponáhľate do hlavy, keď si rozširujete svoju konkurenciu?

Označovali ste sa ako porazený, chudobnejší alebo priemerný atlét a tieto štítky vás udržiavajú v koľaji sebaľútosti a nerozhodnosti?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, pozrite sa na sebavedomého športovca!

Súhlasný program CD a zošita Athlete CD a zošita je 14-dňovým plánom pre konečné sebavedomie. Tento program je ideálny pre každého športovca alebo trénera, ktorý chce objaviť preukázané techniky posilňovania dôvery, ktoré sú zaručené drasticky vybudovať sebavedomie a zlepšenie športového výkonu.

Viac informácií o jednom z našich najpopulárnejších programov CD v seriáli Combeste Athlete…

Dôležitý športovec: 14-dňový plán pre konečné sebavedomie

Pozrite sa na všetky produkty v sérii sebavedomých športovcov!

Čo hovoria zákazníci?
„Prvýkrát som si kúpil sebavedomého atléta, aby som zistil, ako program išiel, a okamžite som videl výsledky. Potom som si kúpil zvyšok sebavedomej série športovcov a všimol som si dramatické zlepšenie mojej úrovne hry alebo by som mal povedať konzistentnosť. Momentálne hrám baseball NCAA Division 1 pre Lamar University a dokonca aj moji tréneri si všimli zmenu v spôsobe, akým sa blížim k hre. Môj postoj a dôvera na tanieri. “
~ Tylor Prudhomme (Vypočujte si jeho príbeh o úspechu)

„Som svetovým profesionálnym surferom ASP a po začatí„ sebavedomého atléta “som mal prakticky okamžitú zmenu v postoji k mojej vlastnej schopnosti surfovania a môjho myslenia, ktorý sa dostal do konkurencie. Použitím sebavedomých stratégií športovcov moja dôvera urobila kompletné 180 stupňov. Pred pár týždňami som vyhral miestny profesionál a práve som mal môj najlepší výsledok roka v jednom posledných veľkých udalostiach na svetovom okruhu tento minulý týždeň v Brazílii! Je to moja tajná zbraň! “
~ Shaun Burrell, profesionálny surfer (počúvajte jeho úspešný príbeh)

Pre mladých športovcov a rodičov – dozviete sa viac o tom, ako pomôcť deťom rýchlo zlepšiť dôveru!

Máme pre vás skvelý program s názvom „Secred Sports Kid: 7-dňový plán budovania konečného sebavedomia“.

Dôležité športové dieťa je 7-dňový program pre športových rodičov a deti, ktorý podporuje výkon, šťastie a úspech mladého športovca … v športe a živote!

Dôležité športové dieťa sú dva programy v jednom. K dispozícii je manuál a CD pre rodičov/trénerov a zošit/CD pre mladých športovcov.

Tento program, ktorý môžete začať používať vy a vaše deti, môžete začať používať okamžite.

A čo viac, náš program vás učí ako športových rodičov a trénerov, ako by ste mohli ublížiť dôveru vašich detí a dáva vám pokyny na zmenu vášho správania spôsobomnull

Djokovic: Zameranie majstra

Zlepšenie zamerania na zápas

Ak chcete hrať ako šampión, vyžaduješ veriť ako šampión.

Ak môžete získať prehľad o vernom procese šampióna, môžete začať vytvárať podobné „šampión“, aby ste zvýšili výkonnosť súdu.

Na čo sa počas zápasov zameriava tenista šampióna?
Typické vlákno, ktoré vedie so všetkými hráčmi tenisov majstrov, je zameraním na súčasný okamih.

Ak sa rovnako dobre zameriavate na výsledky, napríklad na skóre alebo stratu, nemôžete hrať v tejto chvíli …

Hráč majstrov môže mať myšlienky o svojej hodnosti, súperoch alebo víťazstve, ale dokáže zúžiť svoje zameranie na súd a hrať v „teraz“.

Hráč majstrov v podstate verí, že „tento bod“ je jediná vec, na ktorej záleží!

Novak Djokovic je srbský expert tenisového hráča, ktorý v súčasnosti umiestnil č. 2 na svete a považuje sa za jedného z najlepších tenistov jeho doby. Djokovic nedávno vyhral Sony Open, ktorý porazil súpera Nadal 6-3, 6-3.

Vo svojom rozhovore po zápase Djokovic poskytol hlboký pohľad na myslenie šampióna, ako aj odhodlanie zamerať sa na súčasný okamih:

“Nechcel som stratiť sústredenie sa na chvíľu … Chcel som hrať každý bod na 100%, pretože som pochopil, že, viete, momentálne som v riadení zhromaždení, ako som to potreboval, aby som zostal týmto spôsobom.” . “

Keď sa Djokovic opýtal na potenciálnu výhru budúcich udalostí exkurzie, zopakoval hodnotu zamerania na súčasnosť:

„Nemôžem očakávať, čo prináša budúcnosť. Môžem iba zamerať svoj záujem a energiu na súčasný okamih, ako aj to, čo robím najlepšie, ako aj to je, ako viete, snažte sa pripraviť. “

Mnoho začínajúcich hráčov vníma, že hrajú vysoko hodnotených protivníkov s strachom, avšak Djokovic vidí najvyššiu konkurenciu ako šancu vylepšiť svoju hru:

„Verím, že výzvy, obrovské ťažkosti, ktoré som mal vo svojej okupácii, ma zmenili pozitívnou metódou ako hráč. Tvrdo som pracoval a, viete, myslím, že za posledných pár rokov vypláca dividendy. Viete, nepochybne to nie je jednoduché, keď hráte najvyššieho súpera vo finále akéhokoľvek typu turnaja, ak však chcete byť najlepší, musíte poraziť to najlepšie, viete. Musíte vyhrať proti najlepším hráčom na svete. To je najväčší problém, aký môžete mať. “

Djokovic dodáva hráčom vynikajúce odporúčania na zlepšenie ich zamerania a stanovenie myslenia majstra.
Zamerajte sa na hranie každého bodu so 100% úsilím a zameraním. Musíte sa zamerať na to, čo robíte najlepšie, ako aj na usilovnosť pri príprave. Nemôžete zvládnuť, čo sa môže vyskytnúť v budúcnosti, iba v súčasnosti. Navrhuje, aby ste vnímali zápasy proti špičkovým súperom ako šance na zdokonalenie a vylepšiť vašu hru. Ak súperi vo vašej hre podrobujú slabosť, je to možnosť vylepšiť túto časť vašej hry.

Úspešní tenisoví hráči presne zistili, ako sa majú robiť s maximálnou dôverou v turnaje. Vyvinuli sme tenisovú dôveru: mentálna húževnatosť pre hráčov súťaže, aby vám to pomohli.

Naučte sa osvedčené metódy mentálnej hry, aby ste urobili svoje najlepšie na súde!

Vykonávate (alebo vaši hráči) toľko ako vaša schopnosť v súťaži?

Prinášate svoje najlepšie aj veľa pozitívnej hry na zápasy?

Úspešní tenisoví hráči presne zistili, ako sa majú robiť s maximálnou dôverou v turnaje.

Ak ste pripravení vylepšiť svoju duševnú tvrdosť, ako aj s maximálnou sebaúctou v zápasoch, tenisová dôvera: Mentálna húževnatosť pre súťažných hráčov vám môže pomôcť!

Použite tenisovú dôveru, aby ste pomohli zlepšiť svoju mentálnu húževnatosť v tenise, ako aj nájsť silné a osvedčené mentálne herné metódy, ktoré pomáhali odborníkov na športovcov!

Tenisová dôvera: mentálna tvrdosť pre hráčov súťaže

Čo hovoria klienti mentálnych hier?
„Chcem vám nechať pochopiť, že vaše CD tenisové dôveryhodné CD boli pre mňa veľmi praktické. Počúvam ich v aute, ako aj program mi pomáha zbaviť sa celoživotnej konkurenčnej úzkosti. poďakujte vám! “
~ Krídlo wu

Stiahnite si našu bezplatnú správu o tenisovej psychológii!

Objavte, či počas zápasov robíte jednu alebo oveľa viac z týchto „nákladných“ nevynútených chýb mentálnej hry!

Stiahnite si našu bezplatnú správu o tenisovej psychológii:

Šesť nevynútených chýb „duševnej hry“

Objavíte:

Ako môže byť vaša myseľ vaše najlepšie alebo najhoršie vlastníctvo na súde.

Ak úspešne využívate svoju myseľ medzi bodmi.

Jedna metóda, ktorá vám môže pomôcť nechať ísť posledný bod.

Najlepšie zručnosti v oblasti mentálnej hry, ktoré požadujete zvládnuť, aby ste zlepšili svoju dôveru, ako aj výkon medzi bodmi.

Kliknutím doprava tu stiahnite svoju bezplatnú správu ešte dnes: Šesť nevynútených chýb „mentálnej hry“, ktoré robia hráči medzi bodmi medzi bodmi

Čo hovoria tenisti?
“DR. Cohn, jedným z mojich cieľov je nakoniec byť svetovým trénerom,null

Úloha estrogénov v zložení telesného tuku a sexuálnej funkcii

po celé desaťročia, rozšírené presvedčenie, že nízky testosterón prispieva k zníženiu chudej telesnej hmoty, zvýšeniu tukovej hmoty a sexuálnej dysfunkcie k liečbe pomocou androgénov, ako sú gély testosterónu, náplasti, pelety alebo injekcie . Ukázalo sa, že zvyšovanie hladín testosterónu zvyšuje tuk bezplatnú hmotu, silu svalov, svalovú silu, objem svalov, hemoglobín a IGF-1. Väčšina mužských používateľov testosterónu tiež uvádza zvýšenie sexuálnych funkcií, ako je zvýšenie libida a frekvencia erekcií. Nedávna štúdia uverejnená v časopise New England Journal of Medicine sa rozhodla zistiť, akú úlohu hrá estrogén v zložení tela a sexuálnych funkciách. Toto je významná štúdia, pretože veľa používateľov využíva inhibítory aromatázy popri liečbe testosterónom.

Prevažná väčšina estrogénu u samca je odvodená z aromatizácie testosterónu. Preto, keď hladiny testosterónu v sére klesajú, dochádza aj k súvisiacemu poklesu hladín estrogénu. Veľa lekárov sa však zameriava na úlohu testosterónu ako liečby hypogonadizmu a kladie menší dôraz na úlohu klesajúceho estrogénu. Jedinou výnimkou môže byť strata kostí, pretože je všeobecne známa, že veľmi nízke hladiny estrogénu prispievajú k strate kostí. Úloha estrogénov pri zložení tela a sexuálnej funkcii však nie je úplne známa. Informácie o úlohe estrogénov v hypogonadizme mužského pohlavia môžu pomôcť identifikovať mužov vystavených riziku konkrétnych prejavov stavu a môžu poskytnúť odôvodnenie nových prístupov k jeho riadeniu. Štúdia „sa snažila zistiť relatívny stupeň nedostatku testosterónu, nedostatok estradiolu alebo obidve, pri ktorých sa začínajú vyskytovať nežiaduce zmeny v zložení tela, sile a sexuálnej funkcii a či sú tieto zmeny spôsobené nedostatkom androgénu, nedostatkom estrogénu alebo oboma . “

Z praktického hľadiska musia muži trpiaci hypogonadizmom vedieť, či veľmi nízke hladiny estrogénu môžu mať škodlivé pre sexuálnu funkciu a či tieto nízke hladiny môžu mať negatívne zloženie tela. Používatelia steroidov navyše musia vedieť, či používanie inhibítorov aromatázy môže prispieť k sexuálnej dysfunkcii a vyššiemu percentu telesného tuku. Cieľom tohto dokumentu je odpovedať na tieto otázky. Odstránil som niektoré z hĺbkových údajov, aby sa to stalo oveľa čitateľnejším ~ healthiron

Gonadálne steroidy a zloženie tela, sila a sexuálne funkcie u mužov

Joel S. Finkelstein, M. D., Hang Lee, Ph.D., Sherri-Ann M. Burnett-Bowie, M. D., M.P.H., J. Carl Pallais, M. D., M.P.H., Elaine W. Yu, M.D., Lawrence F. Borges, M.D. , Brent F. Jones, M. D., Christopher V. Barry, M.P.H., Kendra E. Wulczyn, B.A., Bijoy J. Thomas, M. D. a Benjamin Z. Leder, M.D.
N Engl J Med 2013; 369: 1011-1022Sember 12, 2013doi: 10.1056/Nejmoa1206168

Prijali sa dve skupiny zdravých mužov vo veku 20-50 rokov a dostali goserelínový octan na potlačenie endogénnych gonadálnych steroidov. 400 mužov bolo náhodne priradených k prijímaniu 0 g (placebo), 1,25 g, 2,5 g, 5 g alebo 10 g lokálneho 1% testosterónového gélu (Androgel, Abbott Laboratories) denne počas 16 týždňov. Účastníci skupiny 2 tiež dostali anastrozol (Arimidex, Astrazeneca) v dávke 1 mg denne, aby blokovali aromatizáciu testosterónu na estrogén. Primárna analýza sa zamerala na porovnanie skupiny, ktorá dostávala dávku 5-G androgel s ostatnými skupinami dávky, pretože táto dávka produkovala hladiny testosterónu, ktoré boli podobné základným hladinám. 5-G dávka produkovala 470 ± 201 ng na deciliter t. Dávka 5-G plus Arimidex produkovala 485 ± 240 ng na deciliter t.

Účastníci boli videní každé 4 týždne. Pri každej návšteve sa získali vzorky krvi nalačno na meranie hladín gonadálnych steroidov a dotazníky sa podávali na skúmanie fyzickej funkcie, zdravotného stavu, vitality a sexuálnej funkcie. Na začiatku a 16. týždni sa telesný tuk a štíhla hmota hodnotila pomocou duálnej energie röntgenovej absorpcie (DXA); Subkutánne a intraabdominálne turistické oblasti a oblasť stehenného musku sa merali pomocou počítačovej tomografie (CT); a pevnosť s nižšou extremitom bola stanovená pomocou tlače nôh.

Priemerné hladiny testosterónu v sére a estradiol od 4 do 16 týždňov podľa dávky a kohorty testosterónu. Ľavé modré stĺpce vyššie sú skupinou iba testosterón a pravé červené stĺpce skupiny testosterónu a Arimidex.

Hormóny

U mužov, ktorí dostávajú goserelín acetát a 0 g (placebo), 1,25 g, 2,5 g, 5 g alebo 10 g testosterónového gélu denne (kohorta 1), boli hladiny testosterónu 44 ± 13 ng na deciliter, 191 ± 78 ng na per Deciliter, 337 ± 173 ng na deciliter, 470 ± 201 ng na deciliter a 805 ± 355 ng na deciliter (obrázok 2A). Zodpovedajúce naznačujú hladiny estradiolu 3,6 ± 1,4 pg na mililiter, 7,9 ± 2,9 pg na mililiter, 11,9 ± 5,7 pg na mililiter, 18,2 ± 10,2 pg na mililiter a 33,3 ± 15,3 pg na mililiter (obrázok 2B). U mužov, ktorí tiež dostali anastrozol (kohorta 2),Zodpovedajúce naznačujú, že hladiny testosterónu boli 41 ± 13 ng na deciliter, 231 ± 171 ng na deciliter, 367 ± 248 ng na deciliter, 485 ± 240 ng na deciliter a 924 ± 521 ng na deciliter (obrázok 2A) a zodpovedajúce označenie estradiolu Hladiny boli 1,0 ± 0,4 pg na mililiter, 1,2 ± 0,4 pg na mililiter, 2,0 ± 2,3 pg na mililiter, 2,1 ± 1,9 pg na mililiter a 2,8 ± 1,8 pg na mililiter (obrázok 2B).

Priemerná percentuálna zmena oproti základnej línii v percentách telesného tuku, chudej telesnej hmoty, podkožnej a intraabdominálnej plochy, plochy siete stehenných svalov a pevnosti tlaku nôh podľa testosterónovej dávky a kohorty. T stĺpy označujú konvenčné chyby. V každej kohorte pruhy s rovnakým číslom naznačujú žiadny významný rozdiel medzi skupinami dávky. Napríklad zmena percenta telesného tuku (panel A) sa významne nelíšila medzi skupinami, ktoré dostali 0 g, 1,25 g alebo 2,5 g testosterónu denne v kohorte 1 (všetky označené „1“). Zmena v každej z týchto troch skupín sa významne líšila od zmeny v skupine, ktorá dostala 5 g za deň (označená ako „2“) a zmeny v skupine, ktorá dostala 10 g za deň (označená ako „3“), a zmenu. Medzi týmito dvoma skupinami sa významne líšili. Hodnoty P sú určené pre podmienky interakcie dávky kohort -testosterón v analýzach rozptylu porovnávajúce zmeny v každom meraní výsledku medzi kohortami 1 a 2.

Priemerná absolútna zmena oproti základnej línii v sexuálnej túžbe a erektilnej funkcii, podľa dávky a kohorty testosterónu. Sexuálna túžba (panel A) bola hodnotená pri každej kontrole tým, že požiadala účastníkov, aby hodnotili svoju sexuálnu jazdu v porovnaní so sexuálnou jazdou pred začiatkom štúdie (? 2 naznačuje oveľa menej, „o niečo menej, 0 rovnaké, o niečo viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac, viac a 2 oveľa viac). Erektilná funkcia (panel B) bola hodnotená žiadosťou každého muža, aby zvážil predchádzajúci mesiac a hodnotil mieru, do akej každé z nasledujúcich troch vyhlásení, ktoré sa najviac uplatňovali: „Mal som ťažkosti so sexuálnym vzrušením,“ „Mal som ťažkosti Udržiavanie erekcie, “a„ Mal som ťažkosti s dosiahnutím orgazmu “, pričom 1 naznačuje, že vôbec nie, 2, 3, niektoré, 4 dosť a 5. Pre každého muža sa individuálna hodnota pri konečnej kontrole odpočítala od označenej hodnoty pri základnej návšteve. T stĺpy označujú konvenčné chyby. V každej kohorte pruhy s rovnakým číslom naznačujú žiadny významný rozdiel medzi skupinami dávky. Hodnoty P sú určené pre podmienky interakcie dávky kohort -testosterón v analýzach rozptylu porovnávajúce zmeny v každom meraní výsledku medzi kohortami 1 a 2.

V tejto štúdii sme zistili, že dávka testosterónu potrebná na zabránenie nepriaznivých zmien v rôznych opatreniach sa značne líši. Keď bola aromatizácia neporušená, akumulácia tuku sa začala miernym nedostatkom gonadálnych steroidov (hladina testosterónu okolo 300 až 350 ng na deciliter), zatiaľ čo chudá hmota, oblasť stehenného musku a pevnosť svalov sa nezachovala, až kým sa nedostatok gonadálnych steroidov oveľa výraznejšie (hladina testosterónu? 200 ng na deciliter). Sexuálna túžba a erektilná funkcia, dve hlavné domény sexuálnej funkcie, vykazovali zreteľné vzorce zmeny, keď sa znížili hladiny testosterónu v sére.

Observačné štúdie ukázali, že štíhla hmota a sila sú znížené a u mužov s nízkymi hladinami testosterónu sa zvyšuje hmotnosť tukov. Muži s hypogonadizmom uvádzajú menej sexuálnej aktivity, menej sexuálnych myšlienok a menej spontánnych erekcií ako muži s normálnymi hladinami testosterónu. Okrem toho náhrada testosterónu zvyšuje štíhlu hmotu, znižuje tukovú hmotu a môže zlepšiť sexuálne funkcie u mužov s hypogonadizmom. Tieto pozorovania viedli k rozsiahlemu presvedčeniu, že nežiaduce zmeny v zložení tela a sexuálnej dysfunkcii u mužov s hypogonadizmom sú spôsobené nedostatkom androgénu. Pretože však estradiol je metabolit testosterónu, je ťažké rozlíšiť účinky androgénov od účinkov estrogénov v observačných štúdiách alebo dokonca v randomizovaných, kontrolovaných štúdiách, ak sa aromatizujúce androgény používajú bez podania inhibítora aromatázy.

Podávaním rôznych dávok testosterónu s inhibíciou aromatázy a bez nej sme zistili, že zmeny v chudej hmote, ploche musku stehnoch a pevnosti tlaku nôh boli pripísateľné zmenám v hladinách testosterónu, zatiaľ čo zmeny v meraniach tukov boli primárne spojené s zmenami v hladinách estradiolu. Androgény aj estrogény prispeli k udržiavaniu normálneho libida a erektilnej funkcie. Aj keď tieto výsledky môžu byť prekvapujúce, sú v súlade so štúdiami, ktoré ukazujú, že telesný tuk je u ľudí a samcov myší s nulovou mutáciami génu aromatázy alebo estrogénového receptora? Gén a táto sexuálna funkcia je významne narušená u myší a ľudí s týmito genetickými defektmi.

Naše pozorovania môžu mať zásadné vedecké dôsledky. Po prvé, poskytujú fyziologický základ pre interpretáciu hladín testosterónu u mladých a mužov stredného veku a identifikáciu protivníkovE následky, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytujú pri rôznych hladinách gonadálnych steroidov. Po druhé, pretože zvýšenie viscerálneho tuku znižuje citlivosť na inzulín a je spojené s cukrovkou a metabolickým syndrómom, výrazné zvýšenie intraabdominálneho tuku s inhibíciou aromatázy by mohlo viesť k zvýšeniu kardiovaskulárneho ochorenia s dlhodobým nedostatkom estrogénu. Nakoniec, pretože štíhla hmota, plocha musku stehien a erektilná funkcia sa znížili pri dávke testosterónu (1,25 g za deň), ktorá vyvolala naznačujúcu hladinu séra približne 200 ng na deciliter, suplementácia testosterónu sa zdá byť opodstatnená u mužov s hladinami testosterónu v tomto rozsah. Niektorí muži však majú zmeny v týchto funkčných výsledkoch pri nižších alebo vyšších hladinách testosterónu a ďalšie následky hypogonadizmu, ako je zvýšenie telesného tuku a strata sexuálnej túžby, sa rutinne vyvíjajú pri vyšších hladinách testosterónu. Pri interpretácii vedeckého významu hladiny cirkulujúceho testosterónu by sa preto mal brať do úvahy konkrétny vedecký scenár každého človeka.

Tieto zistenia môžu mať tiež dôsledky pre starších mužov. Hladiny testosterónu v sére mierne klesajú s vekmi mužov, takže 20% mužov starších ako 60 rokov a 50% mužov starších ako 80 rokov má hladiny testosterónu najmenej 2 SD pod úrovňou indikácie u mladých mužov. Starnutie u mužov je tiež sprevádzané poklesom hustoty minerálov kostných minerálov, chudej hmoty, svalovej sily, energie a sexuálnych funkcií a zvýšením tukovej hmoty – črty, ktoré kolektívne pripomínajú organický hypogonadizmus u mladých mužov. Zníženie svalovej hmoty a sily sú silné prediktory pádov, zlomenín a straty schopnosti žiť nezávisle. Ak teda majú mladí a starí muži podobné reakcie na pokles hladín testosterónu, ako to robia na zvýšenie hladín testosterónu, tieto zistenia naznačujú, že niektoré zmeny pozorované u starnúcich mužov môžu súvisieť so zmenami spojenými s vekom v gonadálnych steroidoch a dá sa predísť pri správnej výmene. Na potvrdenie tejto hypotézy je potrebné priame stanovenie vzťahov medzi hladinami gonadálnych steroidov a vedeckými opatreniami u starších mužov.

Naše zistenie, že estrogény majú základnú úlohu pri regulácii telesného tuku a sexuálnej funkcie, spojené s dôkazmi z predchádzajúcich štúdií o rozhodnej úlohe estrogénu v kostnom metabolizme, naznačuje, že nedostatok estrogénu je zodpovedný hlavne za niektoré z rozhodujúcich dôsledkov mužského hypogonadizmu a naznačuje, že meranie estradiolu môže byť užitočné pri hodnotení rizika sexuálnej dysfunkcie, straty kostí alebo akumulácie tukov u mužov s hypogonadizmom. Napríklad u mužov s hladinami testosterónu v sére 200 až 400 ng na deciliter sa skóre sexuálneho rozčleniu znížilo o 13%, ak hladiny estradiolu boli 10 pg na mililiter alebo oveľa viac a o 31%, ak hladiny estradiolu boli pod 10 pg na mililiter . Naše zistenia tiež naznačujú, že liečba aromatizovateľnými androgénmi by bola vhodnejšia ako liečba nearometizujúcimi androgénmi u väčšiny mužov s hypogonadizmom.

Stručne povedané, uskutočnili sme štúdiu v oblasti dávky, aby sme zistili relatívne dávky testosterónu a súvisiace hladiny séra, pri ktorých sa zloženie tela, sila a sexuálna funkcia spočiatku znižujú. Skúmaním týchto vzťahov s potlačením syntézy estrogénu a bez neho sme zistili, že chudá hmota, veľkosť svalov a sila sú regulované androgénmi; Hromadenie tuku je predovšetkým dôsledkom nedostatku estrogénu; a sexuálna funkcia je regulovaná androgénmi a estrogénmi. Vymedzenie stupňov hypogonadizmu, pri ktorých sa vyvíjajú nežiaduce následky, a relatívnych úloh androgénov a estrogénov v každom výsledku by malo uľahčiť rozvoj oveľa racionálnejších prístupov k diagnostike a liečbe hypogonadizmu u mužov.

Nová zlúčenina heterozygotná mutácia génu aromatázy u dospelého človeka: zosilnený dôkaz o vzťahu medzi vrodeným deficitom estrogénu, adipozitom a metabolickým syndrómom.
Maffei L, Rochira V, Zirilli L, Antunez P, Aranda C, Fabre B,

Back To Top