6 Bežné kognitívne vedecké chyby, ktorým sa treba vyhnúť v triede

, s použitím kognitívnych vedeckých zistení v triede, môže byť veľmi efektívnym spôsobom, ako zlepšiť vzdelávanie študentov.

Tu v InnerDrive sme sa ponorili do ins a výstupov metacognition, retrieval praxe, interloevingu a mnohých oveľa viac vzdelávacích stratégií. Ale keďže sa stáva populárnou oblasťou výskumu, vždy existuje riziko smrtiacich mutácií.

Aké sú teda hlavné chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri používaní kognitívnej vedy v triede?

Požiadajte o pripojenie k kognitívnej vedeckej sieti

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri používaní kognitívnej vedy v triede

1. Pri používaní vyhľadávacieho postupu…
Prax na vyhľadávanie je akt generovania odpovede na otázku. Môže to mať početné podoby: učiteľ, ktorý kladie študentov nahlas v triede, minulé papiere, kartičky, kvízy s viacerými výbermi …

Dôvodom, prečo je prax na získavanie, je tak účinná, je to, že vyžaduje, aby študenti praktizovali stiahnutie predtým uložených informácií, ktoré konsolidujú stopy pamäť a zvyšujú šance, že informácie sa prenesú do ich dlhodobej pamäte.

Pri používaní vyhľadávacej praxe vo svojej triede sa vyhnite stresujúcemu alebo úsudku. Nevyhnutné pre študentov, ktorí využívajú výhody vyhľadávacej praxe a zároveň sa vyhýbajú napätiu, je zabezpečiť, aby ste pokračovali v praxi na získavaní nízkych podielov.

Môžete to urobiť tak, že získate vyhľadávanie v triede. Diskutujte so svojimi študentmi, že nebudú hodnotené, a to jednoducho zlepší ich učenie. Potom budú očakávať, že sa zapoja do úloh pre praktizovanie vyhľadávania v pravidelnom učení sa v triede, čo odstraňuje prvok šoku a stresu. Nezabudnite sa vyhnúť časovacím časopisom o otázke a vedúcim radám, pretože tieto môžu povzbudiť študentov, aby ponáhľali svoje odpovede, vyvolali tlak a priradili tento proces s testovaním vysokých stávok.

2. Pri používaní prekladania…

Prekladanie je proces miešania revíznych tém v rámci predmetu pri štúdiu. Výskum naznačuje, že revízia prekladov je oveľa efektívnejšia ako blokovanie, kde sa študenti učia témy jeden po druhom.

Jednou z bežnej chyby, ktorú môžu vaši študenti urobiť, je zmiešanie príliš početných tém pri používaní prekladania. Môže to byť ohromujúce a študenti by mohli zamieňať vzdelávací materiál.

Ďalšou chybou je prekladanie nesúvisiacich tém alebo úplne odlišné predmety, ktoré v skutočnosti môžu brániť učeniu. Napríklad prekladanie biológie a obsahu angličtiny nebudú také prospešné, ako môžu byť prekladanie rôznych typov problémov s matematikami.

3. Pri používaní rozstupov…
Rozstup je technika učenia, v ktorej študenti v priebehu času šírili študijné stretnutia namiesto toho, aby to všetko napchali do jedného zasadnutia. Výskum naznačuje, že ide o vysoko efektívnu vzdelávaciu stratégiu, pričom študenti, ktorí používajú medzery, prekonávajú tých, ktorí sa napchajú.

Bežnou chybou s rozstupom je ponechanie príliš veľa času medzi študijnými stretnutiami. Neexistuje ideálna časová medzera, ale výskum zistil niekoľko zaujímavých pokynov.

Dobrým usmernením je, že čím dlhšie si vaši študenti musia pamätať na informácie, čím dlhšie by mali rozosievať svoju revíziu. Odporúčame, aby sa priepasť medzi zasadnutiami mala rovnať medzi 10% a 20% času, na ktorý si študenti chcú tieto informácie zapamätať. Napríklad, ak si potrebujú zapamätať si informácie počas 1 týždňa, je oveľa efektívnejšie študovať 1 hodinu každý deň ako 7 hodín predtým. Je tiež oveľa efektívnejšia ako začatie štúdia skúšky 6 týždňov v rozvoji a štúdiu 1 hodinu týždenne. Povzbudzujte svojich študentov, aby používali túto techniku a usmerňovali ich, aby ju primerane naplánovali.

4. Pri použití teórie kognitívneho zaťaženia…
Teória kognitívnej záťaže zdôrazňuje obmedzenú kapacitu našej pracovnej pamäte. Naznačuje, že v ňom môžeme uchovávať iba určité množstvo informácií a spracovanie príliš veľa nových informácií naraz môže viesť k kognitívnemu preťaženiu alebo zabudnutiu.

Bolo by vám odpustené, že ste si mysleli, že by ste mali znížiť kognitívne náklady svojich študentov, ale toto je v skutočnosti bežná chyba. Môžete podceňovať svoje kognitívne schopnosti. Mať príliš veľa kognitívneho zaťaženia môže mať za následok neúčinné učenie, ale nebude mať dostatok nudy študentov a spomaliť proces učenia. Množstvo kognitívneho zaťaženia musí byť správne. Toto je známe ako „Goldilocks Effect“, o ktorom si v našom blogu môžete prečítať oveľa viac o 4 problémoch, teória kognitívnej záťaže je stále potrebné vyriešiť.

Cieľom je optimalizovať kognitívne zaťaženie vašich študentov, a nie ich jednoducho znížiť pri nákupe, aby ste čo najviac urýchlili svoje učenie. Tým sa zaručí, že vaši študenti nie sú ohromení, ale stále sú napadnutí v triede.

5. Pri používaní metacognition…
Metacognition možno definovať ako schopnosť študenta premýšľať o svojich myšlienkach a zvoliť si užitočný proces myslenia. Táto technika umožňuje študentom riadiť, prehodnotiť a monitorovať svoje vlastné lnull