Steve Barner: The Path Finder

v roku 1984 Steve Barner, ako aj jeho kolegovia z bicyklov v lyžiarskom stojane v Burlingtone prišli s konceptom jazdy 100/200. Uplatňuje sa ako „Jedna cesta, jeden štát, jeden deň“, jazda, ktorá je úplne na ceste 100, skutočne pokrýva 212 míľ s nadmorskou výškou získanou približne 15 000 stôp. Magazín Cyklovania bol pomenovaný ako jedna z 10 najťažších jázd v krajine.

Meno: Steve Barner

Vek: 60

Žije v: Bolton

Rodina: manželka, Jeanne

Povolanie: Učiteľ

Primárny šport: Cyklistika

VS: Presne ako ste prišli s konceptom pre 100/200?
SB: Prišlo to ako súčasť väčšej iniciatívy. Početné roky späť, keď mal John Wheeler stojan na lyžovanie, vysvetlil niečo, čo pre mňa bolo zjavením. Mali sme nejaké problémy s našimi pracovníkmi, ktorí bedmouting jednej regionálnej cyklistickej obchody, ktorá ponúkala bicykle nižšej úrovne. John uviedol: „Nie sú naša konkurencia. Naša konkurencia je čokoľvek iné, čo by ľudia mohli robiť okrem jazdy na bicykloch. “ Uvedomili sme si, že ak by ľudia nemali skvelú skúsenosť cyklovania, nechceli by bicykel; Namiesto toho by šli Windsurfing alebo čokoľvek, čo bolo v tom čase prominentné. Mali sme oveľa viac v typických ľuďoch v iných obchodoch s bicyklami ako rozdiely, takže sme začali sériu stretnutí, aby sme sa navzájom porozumeli. Začali sme uspokojovať približne vtedy, keď mesiac a koncipovali sme niekoľko udalostí. V roku 1984 sme sa rozhodli preniknúť po dĺžke špecifikácie na ceste 100. Prvý rok nás bolo iba šesť z nás, ako sme boli všetci z lyžiarskeho stojana. Potom, čo sme uviedli, že to už nikdy neurobíme, budúci rok sme to urobili znova, ako sa ukázalo 30 ľudí.

VS: Presne aké obrovské to získalo?
SB: Najviac, akú sme kedy mali, bolo 60 rokov, čo však bolo pre nás skutočne také obrovské. Cyklisti mali svoje vlastné podporné tímy, ako aj v jednom okamihu sme sa pokúsili zhromaždiť peniaze od ľudí, aby zhromaždili naše zdroje, uvedomili sme si, že keď poplatky za ľudí, očakávajú služby. Potom v roku 1990 bol poveternostný stav taký chudobný, že sme museli jazdu zrušiť. Potom sme prestali mať cestu niekoľko rokov.
Ale rok mojich 50. narodenín som začal znova posielať pozvánky. Rýchlo sa vrátil späť k veľkosti, ktorú predtým bol. Zvyčajne máme 30 až 50 ľudí.

VS: Nejakovali ste niekedy jazdu?
SB: Jeden rok som vyhnal hneď za Brattleboro a došiel mi jedlo, voda a peniaze. Jeanne, moje podporné auto, bola vzdialená 50 míľ. Vystúpil som z bicykla a položil som sa na slnku na sťahovaní po boku cesty. SUV sa stiahol, rovnako ako dáma sa spýtala, či som v poriadku, rovnako ako som uviedol áno. Začala šoférovať tak dobre, ako sa zastavila. Ušli dve bitky, ktoré sa objavili a uviedli: „Toto je sendvič Mommy. Verí, že si to vyžaduje oveľa viac ako ona. “ To mi zachránilo slaninu, rovnako ako som bol schopný vyraziť jazdu.

VS: Uvádzate, že ktokoľvek môže jazdiť. Môžete o tom diskutovať?
SB: Nepáči sa mi termín „vážny cyklista“, ale ľudia, ktorí jazdia už dlho, a urobili niekoľko storočí, ktoré môžu normálne skončiť. Mali sme malú dámu s dvoma transplantátmi obličiek, ktoré ju jazdili dvakrát. Je to všetko o stimulácii. Ak sa rýchlo vydáte na rýchle, ako sa nemáte vo forme, narazíte na to, ak sa však využijete na dlhé míle, môžete to urobiť. Sú ľudia, na ktorých sa pozeráte, ako aj veria, že sa nikdy nevykonajú, ale aj ostatní, ktorí vyzerajú, že sú vo vynikajúcej podobe, ale hádzajú uterák na Ludlow. Cesta 100 je úžasná cesta, z ktorej mnohé z nich sú skutočne dobré pre cyklistiku. Je to zasiahnuté a slečna pre chodník, ale nie je toľko webovej prevádzky, ako aj všetky tieto strategicky umiestnené mestské greeny. Robiť to na sever na juh, je to rytmus, hoci je to trochu ako kladivo, ktoré na vás klesá.

VS: Rovnako dochádzate k bicykli, z Boltonu do Burlingtonu, však?
SB: Začalo to od chvíle, keď som bol mladík, presne som sa dostal okolo. Boli sme rodinou jedného automobilu. Ľudia vtedy verili iným spôsobom. Moje úplne prvé úlohy boli v obchodoch s bicyklami, ako aj tak, ako som musel pracovať, rovnako ako tieto úlohy neplatili dostatočné na to, aby som získal auto. V mojich 30 rokoch, keď som prvýkrát začal učiť, moja cyklistika značne odpadla, ale nikdy som to neposkytla. Keď som sa s mentorom dostal oveľa pohodlnejšie, začal som si uvedomovať, že môj typ tela si praje nadváhu, ako aj keby som prestal cvičiť, to sa stane. Trvá mi pol hodiny, kým som jazdil do práce v južnom Burlingtone. Za skvelý deň je to trochu menej ako hodinu, ako sa dostať, rovnako ako hodinu, ako aj desať minút, aby ste dostali dom na bicykli. V zime mi však môže trvať prakticky dve hodiny, kým sa dostane dom, keď sneží a zima.

VS: Stále však zakopnete do snehu, ako aj na prechladnutie?
SB: Spravidla sa mi nepáči ísť von, keď je to menej ako desať stupňov. Mám dobré zariadenia, ale moje nohy sa budú tak chladno, že budú znecitlivené rovnako ako nepríjemné, keď sa rozmrazia. Ja hnull