Pripravte sa na neočakávané v tenise

Očakávajte neočakávané v tenise

„Neznáme“, „nepríjemné“, „nezvyčajné“, „neznáme“, „neočakávané“

Opisuje niektorý z týchto výrazov, čo ste zažili v tenisovom zápase, ktorý by mohol podkopať vaše myslenie za hranie úžasného tenisu?

Neznámy, nepohodlný, nezvyčajný, neznámy a neočakávaný je päť najvýznamnejších rozptýlení, ktoré môžu vyvolať úzkosť a poškodiť váš výkon v tenisových zápasoch.

V našej mentálnej hre tenisového prieskumu jeden hráč identifikoval „neznámy“ ako jedno rozptýlenie, ktoré spôsobuje najväčšie problémy:

“Neznáme súdy, vietor, nemé premenné, ako je denný zápas – tieto neporiadky s mojou mysľou a robia ma napnuté a prehrám.”

Neznáme, nepohodlné, nezvyčajné, neznáme a neočakávané sú vnútorné rozptýlenie a ak nie ste pripravení, môže vás poslať odvrátenie od zamerania sa na to, čo je dôležité.

Napríklad ste mali úžasný týždeň tréningov a slúženie, na ktorej ste pracovali, konečne kliknete, keď ste sa pripravili na hranie v novom turnaji päť hodín od vášho domu.

Vaša rodina sa rozhodne odísť o deň skôr a zostať v hoteli. Po príchode do hotela dopadne do mesta nepredvídateľný silný dážď.

Riaditeľ turnaja zverejnil, že turnaj sa z dôvodu dažďa oneskorí na 2 hodiny. Už ste sa cítili trochu nepríjemný spánok v hoteli a teraz neočakávané počasie a neznámy čas začiatku spôsobujú, že sa cítite trochu úzkostlivo.

Po drsnej noci hádzania a otáčania dorazíte na neznámu konkurenčnú stránku a premýšľate o svojom prvom súperovi.

Aby to bolo ešte horšie, je to trochu chladné a veterno; Podmienky, ktoré vždy vyhodili vašu hru. Všetky tieto premenné majú vašu myseľ navíjajúcu sa a necháte sa cítiť napätý a nervózny!

Vnútorné rozptýlenie, ako sú neznáme súdy, vetry a počiatočný čas zápasu, ktoré označujeme ako nekontrolovateľné a nadviazame, že tieto nekontrolovateľné prvky poškodia váš výkon.

Keď sa pokúsite ovládať premennú, z ktorej nemáte kontrolu, strácate čas, energiu a zameranie.

Namiesto toho, aby ste sa snažili zamerať na nekontrolovateľné prvky „To, čo sa neporiadne a urobíte z vás napätie a stratí“, zamerajte sa na to, čo môžete ovládať, ako je napríklad vaše myslenie, príprava a plán hier.

Stratégie zamerania sa na to, čo je dôležité

Príďte na miesto súťaže skoro a urobte prechádzku. Táto ľahká technika môže pomôcť oboznámiť sa s miestnosťami, súdmi, sedením divákov atď.

Upravte svoj herný plán podľa podmienok počasia a súdnych podmienok. Napríklad v chladný deň bude lopta menej „skákací“, takže budete musieť upraviť svoje zábery.

Prax za rôznych nepriaznivých podmienok. Napríklad predchádzajúca technika zdôraznila účinky chladu na guľu. Skúste hodiť pár guličiek do chladničky pred tréningom, aby ste simulovali hranie s loptou v chladných podmienkach.

Lekciou je zamerať sa na to, čo môžete urobiť, aby ste sa cítili pripravení, keď hráte zápas … a to je miesto, kde mentálny tréning prichádza do hry.

Mentálne školenie vám môže pomôcť reagovať na neznáme alebo neočakávané s dôverou a pokojom namiesto pochybností a paniky.

Pripomeňte si, aby ste sa zamerali na to, čo je nevyhnutné, keď vstúpite na súd. Vaša taktika, videnie lopty a oddelenie každého bodu od iného, ​​sú dôležité, nie neznáme a iné vonkajšie rozptýlenie.