Tenisová mentálna húževnatosť a životne dôležité body

, ktoré sa počas dôležitých zápasových bodov zdržiavajú.

Ako dobre drží vaša tenisová mentálna húževnatosť počas dôležitých bodov počas zápasov?

Počas blízkeho zápasu, keď potrebujete vyhrať zásadný bod, vaša mentálna hra môže zistiť váš úspech alebo zlyhanie. Ak sa sprísnite, staráte sa o stratu hry alebo sa pokúsite byť nadmerne agresívny so svojimi strelami, sabotujete svoje šance na výhru bodu a zápasu.

Niekoľko najlepších hráčov, ako napríklad Andre Agassi, zvyšuje úroveň svojej hry v životne dôležitých časoch v zápase. Nazývajú sa hráči – môžu držať slúžiť alebo zlomiť, keď potrebujú veľa kvôli zamerania a odhodlania.

Ostatní hráči, ktorí zápasia s mentálnou hrou, pod zásadnými bodmi v zápase. Zbavujú sa napätia, pochybností, váhania alebo iba sýtičkou.

Neviem presný dôvod, prečo by ste sa nemuseli najlepšie pod tlakom zápasu, pokiaľ s vami nemôžem hovoriť a opýtať sa niekoľko zásadných otázok týkajúcich sa mentálnej hry. Dostal som však nasledujúcu otázku od hráča, ktorý dokončil môj prieskum tenisovej psychológie:

„Ako maximalizujem svoj výkon a zisk z dôležitých príležitostí počas zápasu? Zvyčajne hrám dobre, čo vedie k zásadným bodom v zápase, ale moja úroveň výkonu klesá alebo sa v tejto príležitosti nevznikne v životne dôležitom čase. Nie je to udusenie ani strata zamerania, ale „niečo iné“. Možno sa snažíte príliš tvrdo? Myslím si však, že je to zásadný rozdiel medzi pokrokom na vyššie úrovne a stagnujúcim napriek tomu, že má schopnosť postupovať. “

Väčšinu času nebudete pod životne dôležitými bodmi kvôli strate zamerania, pokiaľ nebudete frustrovaní svojou hrou alebo sa nedostanete pred seba.

Môj prístup je, že veľa hráčov sa môže dobre sústrediť, ale ich zameranie môže byť „stratené“ kvôli ďalším výzvam mentálnej hry, ako je strata pokoja po tom, čo zmeškala ľahká strela.

Nie som si istý, či sa to v tomto prípade príliš usiluje, pretože pokus príliš tvrdého vedie k napätiu vo vašich úderoch – je to takmer rovnaký vplyv ako úzkosť.

Keď sa snažíte príliš tvrdo, pokúšate sa zasiahnuť najlepší výstrel alebo slúžiť – víťaz krížového súdu – a to na vás zlyhá kvôli malému ďalšiemu napätiu vo vašom mŕtvici a tým aj nedostatok tenisovej mentálnej tvrdosti.

Ďalším spôsobom, ako môžete počas zápasu stratiť životne dôležité body, je príliš presný s vašimi zábermi. Keď sa pokúsite umiestniť svoje zábery namiesto toho, aby ste záviseli od vášho tela, aby zasiahlo váš cieľ, vaša myseľ sa dostane do cesty, pretože ovládate svoje ťahy.

Ďalšou možnosťou je, že zmeníte svoju metódu a začnete zabezpečiť svoju pozíciu v sade. Ak napríklad v prvom sade dostanete vedenie 5-4, niektorí hráči sú s ich stratégiou príliš defenzívne. Sedíte na svojom vedení, hráte bezpečné zábery a dúfate, že váš súper urobí prvú chybu.

Aké sú možnosti, ktoré vám pomôžu hrať sa s oveľa menšou húževnatosťou v životne dôležitých časoch v zápase?
Najprv ošetrujte každý bod s rovnakým zameraním a intenzitou.
Nemyslite na zásadný bod ako na situáciu „musíme“. Budete na seba príliš veľký tlak, a to spôsobí príliš tvrdé alebo príliš ochranné pokusy.

Po druhé, musíte pokračovať v hre agresívne a závisieť od vašich záberov.
Inými slovami, nechcete hrať opatrne a zadržať. Tento problém vidím s juniorskými tenisovými hráčmi, keď sa v scéne dostanú veľkým náskokom. Ak hráte príliš opatrne s vedením, pravdepodobne necháte svojho súpera späť do sady.

Po tretie, zostaňte zameraní na vykonanie aktuálneho bodu.
Nepritavujte sa na „Čo ak…;“ “Čo keď … stratím tento bod a zápas je zviazaný?”

Kedykoľvek sa zameriate na výsledky – po aktuálnom bode – dostanete príliš ďaleko pred seba. Veľa úzkosti a napätia, ktoré vyzerá ako dusenie, pochádza z myslenia príliš ďaleko pred súčasným bodom.

Naučte sa osvedčené metódy mentálnej hry, aby ste sa snažili čo najlepšie na kurte!

Vykonávate (alebo vaši hráči) svoju schopnosť v súťaži?

Prinášate to najlepšie a veľa sebavedomej hry na zápasy?

Úspešní tenisti sa naučili, ako robiť s maximálnou dôverou v turnaje.

Ak ste pripravení zlepšiť svoju duševnú tvrdosť a robiť s maximálnou sebaúctou v zápasoch, tenisová dôvera: Mentálna tvrdosť pre hráčov turnaja vám to môže pomôcť!

Použite tenisovú dôveru, aby ste pomohli zlepšiť svoju mentálnu húževnatosť v tenise a objaviť silné a overené mentálne herné metódy, ktoré pomohli profesionálnym športovcom vyhrať!

Tenisová dôvera: mentálna tvrdosť pre hráčov turnaja

Čo hovoria zákazníci mentálnej hry?
„Sme prekvapení, koľko program„ Súhlasí športovec “pomohol mojej neter hrať jej najlepší tenis počas zápasov. Doslova sa dostala do najvzdialenejšieho kola turnaja (semifinále) po dokončení CD/zošita. Budeme robiť všetkých päť v sérii. “
~ Jason Bourguignon, strýko

Stiahnite si našu bezplatnú správu o tenisovej psychológii!

Objavte, či počas zápasov robíte jednu alebo oveľa viac z týchto „nákladných“ nevynútených chýb mentálnej hry!

Stiahnite si náš bezplatný tenisnull