Veľká transformácia: Z polohy Rugby na obrovský hokej štadióna

Koncept budovania hokejového ihriska na štadióne pre jednorazové svetové zápasy nikdy nebolo možné, to je až doteraz. Vďaka priekopníckemu partnerstvu, ktoré vedie Anglicko hokej, je tento sen teraz realitou meniacou hru.

Sen bol nakoniec vedený začiatkom tohto mesiaca, keď približne 11 500 obhajcov asistovalo produkciu hokejovej histórie v Twickenham Stoop, a to vďaka revolučným prenosným hokejovým ihriskom. Dav urobil fantastické britské zápasy proti Novému Zélandu najlepšími hrami v krajine, pretože olympijské hry v Londýne 2012-ešte jeden marker pre šport na vzostupe. Hokej v Anglicku okrem toho odhaduje, že zápas mužov mal najväčšiu účasť na hokeji na týchto pobrežiach mimo olympijských hier.

Od začiatku hier v roku 2012 milión obhajcov teraz zaplatil za hokej v Británii, s olympijskými hrami, majstrovstvámi sveta žien, Commonwealth Games, Eurohockey Championships, ako aj veľa ďalších udalostí, ktoré prispievajú k novému stavu hokeja ako autentického stavu divácky šport.

Keďže sa FIH Pro League vráti do Londýna budúci rok, ako aj štyri obrovské víkendy hokeja vo financovaní v roku 2020, hra nepreukázala žiadne náznaky spomalenia!

Londýn – 2019 FIH Pro League (MEN), Veľká Británia proti Nové Zéland (RR). S láskavým dovolením: WorldSportpics Copyright: Frank Uijlenbroek

Anglicko hokej komentoval:

V spolupráci s našim partnerom Polypipe sme nainštalovali PermaVoid, čo nám umožnilo vyvinúť hokejové ihrisko nad existujúcim rozstupom ragby, ktoré dodáli silnú základňu, čo umožňuje trávniku neustále rastie a podporovať odtok. Rovnako sme využili nový hokejový trávnik, ktorý založil Polytan pre olympijské hry v Tokiu budúci rok, ktorý potrebuje až o 65% menej vody ako iné ihriská. Pitch, ktoré sa použije v Stoop, bude neskôr nainštalované v Bisham Abbey pre mužské aj ženské tímy na prípravu na Tokio, ako aj ihrisko Bisham potom vstúpi do Lilleshallu pre mladých hráčov v národných vekových skupinách v krajine. Inovácia tónu je prielomová; Sami, ako aj partneri, udržiavajú IP, ako aj všetko, čo je v poriadku, môžu ju využiť iné krajiny, štadióny, ako aj udalosti v budúcnosti.

Táto možnosť je mimoriadne dômyselná, pretože je dočasná, odnímateľná a opakovateľná. Je to špičkové inovácie, ako aj patent, ktorý nám umožňuje pokračovať v ustanovení tejto práce. Je to oveľa univerzálnejšie ako polotrvalá možnosť použitá v Holandsku na majstrovstvách sveta v hokeji v roku 2014. Práce sa začali približne 6 týždňov pred tým, ako sa hry umiestnili na prípravu sklonu a vytvorili úroveň poľa. Budúce plány by naznačovali, že inováciu možno priniesť, rovnako ako oveľa rýchlejšie (10-14 dní).

Táto revolučná práca bola v čele anglického hokeja, ako aj ich spojenie s Harlequins Rugby. Sport Anglicko, ako aj celosvetová hokejová federácia podporovala tento systém, ktorý je zameraný na dodatočnú kapitalizáciu tradície londýnskych olympijských hier, ako aj na presadzovanie diváka prekvitajúceho, ktorý hokej zažil v posledných rokoch.

Po založení vízie bola vtiahnutá skupina širších odborníkov, aby vytvorila prvý elitný prenosný tónový systém na svete, ktorý obsahoval:

Polytan – FIH Worldwide Partner, ako aj oficiálny predajca hokejových trávnikov pre majstrovstvá sveta, ako aj olympijské hry

STRI – Štúdia výskumu v oblasti športového trávnika, ako aj špecialisti na pokrok

Polypep-skupina dômyselných podložiek a odborníkov na správu vody

Londýn – 2019 FIH Pro League (MEN), Veľká Británia proti Nové Zéland (RR). Obrázok, s láskavým dovolením: WorldSportpics Copyright: Frank Uijlenbroek

Presne tak, ako bola táto priekopnícka možnosť odvodená, ako aj aké boli ťažkosti, ktoré bolo potrebné prekonať …

Výziev
Táto práca mala niekoľko ťažkostí, ktoré sa dali prekonať, veľa sa nikdy predtým nepokúsilo v športe. To zahŕňalo:

Vývoj a inštalácia okamžitého výšky vody na elitné štandardy. Povrch musel byť vhodný pre celosvetové zápasy a spĺňal prísne požiadavky na akreditáciu, ako je podrobne uvedené v celosvetovej hokejovej federácii (FIH)

Ochrana prírodnej trávy. Museli sme vyrobiť systém, ktorý by umožnil prírodný trávnik pod dýchať pomocou vhodného prúdenia vzduchu

Schopnosť, aby bol systém rýchlo nainštalovaný a odstránený. Testy ukázali, že potrebujeme nainštalované prenosné ihrisko, hrané a vylúčené do 6 až 8 dní alebo trávnik pod ňou zomrie kvôli nedostatku slnečného svetla. Táto rýchlosť bola tiež potrebná pre budúce využitie štadióna, aby sa zabezpečilo, že štadión bude možné využiť pre ragby a hokej na striedanie víkendov bez toho, aby sa ohrozil jeden šport

Bolo potrebné opakovane použiť. Systém, ktorý by nám umožnil eliminovať a uložiť ho, vrátane prevrátenia hornej vrstvy trávnikynullnull