Tešíme sa: Aké sú výzvy a budúce príležitosti v zapojení fanúšikov?

Zapojenie fanúšikov je oveľa zložitejšou, dynamickejšou a vzrušujúcou oblasťou ako kedykoľvek predtým, pričom príležitosti sa znásobujú s pokrokom v technológii a presúvaním piesku spotrebiteľského správania fanúšikov. GlobalsportsJobs poskytuje najlepší talent v oblasti sfér údajov, obsahu, marketingu a technológie na pomoc športovým organizáciám zaujať a rozvíjať svoje príslušné publikum, a preto sa pýtal svojich klientov, všetkých vedúcich trhu v tejto oblasti, o tom, čo by mohla vyzerať budúcnosť zapojenia fanúšikov. Páči sa mi to. Nasledovať je to, čo objavili …

Športový fanúšik pred niekoľkými rokmi bol oveľa jednoduchší zviera. Pasívne konzumovali šport zo sedadla alebo pohovky na štadióne a prostredníctvom časopisov a novín. Teraz existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako fanúšikovia usadiť svoje športové vášne, a športové organizácie musia oveľa tvrdšie pracovať, aby ich dosiahli v tomto množstve platforiem. Je to výzva, ale tieto nové cesty tiež poskytujú bohatý potenciál na prehĺbenie angažovanosti, predĺženie dosahu a poskytovanie pekných komerčných výnosov.

Jednou z najväčších výziev (a, naopak, príležitosti) vo svete moderného angažovanosti fanúšikov, je revolúcia v tom, ako sa športové pokrytie dodáva spotrebiteľovi. „Digitálne streamovacie služby“ (OTT) (OTT) začínajú v boji o práva významné údery do lineárnych vysielateľov.

Moderné publikum uprednostňuje konzumáciu športového obsahu na prenosných a interaktívnych platformách. Pásni .

Exkluzívne obchody s televíznymi právami sú lukratívne, takže poskytovanie tohto obsahu (často zadarmo) na digitálnych platformách predstavuje zložité rozhodnutie o príjmoch/dosahu držiteľov práv. Páči sa mi, že ICC to za svetového riadiaceho orgánu Cricket to nevidel ako hlavolam, ale ako príležitosť, uvoľnenie priekopníckeho súboru pútavého obsahu a služieb na viacerých platformách sociálnych médií počas nedávnej trofejí šampiónov ICC v Anglicku a vo Walese.

Mnoho majstrovstiev motorového športu sankcionované FIA, globálnou motoristickou federáciou, tiež „odpáli“ svoje zapojenie fanúšikov, aby využili tieto nové príležitosti zapojiť fanúšikov, zatiaľ čo NBA patria medzi globálnych priekopníkov v tomto priestore s basketbalom na trávniky značky NBA. Programy rozvoja mládeže na potenciálnych trhoch s rastom, ako je India, množstvo inovatívnych nástrojov digitálneho zapojenia a jej vlastnú službu predplatného NBA League Pass OTT, ktorá zahŕňa pokrytie zápasov vo virtuálnej realite.

Ten sa považuje za jednu z kľúčových príležitostí na zapojenie fanúšikov v nasledujúcich rokoch. Iba 1% fanúšikov NBA skutočne vidí hru osobne, takže VR (a čoskoro sa predpokladá, holografické pokrytie) sa investuje do silného poskytovania „ďalšej najlepšej veci“ na súdne miesto, čo umožňuje fanúšikom vidieť a počuť Akcia v 3D, v reálnom čase.

Bi-produkt trhu so štiepením médií je príležitosť, ktorú otvára „menším“ držiteľom nových, dynamických športových produktov a udalostí, ktorí sa môžu priamo zapojiť s fanúšikmi, keď by ich jediná predchádzajúca metóda širokej expozície bola Televízia.

Napríklad vedúca medzinárodná spoločnosť pre športové marketingy Infront Sports & Media nedávno uviedla na trh udalosť Cycling Hammer Series, ktorá bude vysielaná na Facebooku Live a YouTube.

Prilákanie talentov do tohto odvetvia na riadenie tejto explózie digitálnej inovácie je jednou z výziev ovplyvňujúcich mnoho športových organizácií. Sady zručností potrebných na vykonanie moderných stratégií zapojenia fanúšikov – najmä okolo údajov – je pokročilejšia ako kedykoľvek predtým.

GlobalsportsJobs vedie túto náborovú jednotku, ako vysvetľuje generálny riaditeľ Will Lloyd:

Športový priemysel sa stáva vyspelejším a má veľkú potrebu digitálnych talentov. Globalsportsjobs je jadrom pokusu prilákať vyššiu kvalitu a rozmanitosť talentov, aby sa zabezpečilo, že tento trh naďalej rastie zmysluplným a zrelým spôsobom.

Nájdenie nových spôsobov, ako pripojiť a ponoriť fanúšikov do športového obsahu a značky, bude v nadchádzajúcich rokoch fascinujúcou oblasťou, keď technologický pokrok.

Držitelia práv a sponzori sa hlbšie kopajú do svojho športu ako kedykoľvek predtým, aby priniesli fanúšikov v hĺbke, prístupné pokrytie všetkých osôb a využívajú ho na svoj maximálny potenciál, pútajú sa fanúšikovia aktívne, namiesto toho, aby ho predstavovali, aby sa mohli konzumovať pasívne.

Omnigon, lídri trhu v oblasti lojality spotrebiteľov, rast publika a dodávka digitálneho obsahu, pracujú s dlhým zoznamom športových federácií a držiteľmi práv. Napríklad ich nedávna práca s Medzinárodnou lyžiarskou federáciou (FIS) umožnila fanúšikom hlasovať za najlepšie momenty majstrovstiev sveta a vrcholy sezóny a robiť predpovede pre nadchádzajúcu sezónu. Postavený pomocou PollPro – časť ichnull