Sportsground Redevelopment Connacht Rugby zaisťuje úplné schválenie plánovania

A Taoiseach Leo Varadkar T.D. bol minulý piatok špeciálnym hosťom v Sportsground, pretože Connacht Rugby odhalil, že jeho prestavba na College Road je teraz „loptička pripravená“ so zabezpečeným úplným plánovaným súhlasom.

Počiatočné plány prestavby boli zavedené po dohode dosiahnutej medzi írskou radou Greyhound a majiteľmi Freeholds of Sportsground, Galway Agricultural and Sports Society, s ohľadom na spoločnú víziu pre budúcnosť Sportsground.

Počas svojej návštevy bol pán Varadkar predstavený profesionálnemu tímu, ktorý usporiadal komunitu, aby sa odhlásil pre 200 detí z Scoil Chairíona NS, Renmore. Bol tiež podrobne informovaný o pokroku v Sportsground Resancevel, ktorá zahŕňa licenčné dohody so špeciálnymi olympijskými hrami Írsko a komunitné hry na využívanie modernizovaných zariadení.

Projekt 30 miliónov EUR bude zahŕňať úplnú prestavbu štadióna, okrem viacúčelového vysoko výkonného výcvikového strediska. S súkromným financovaním vo výške 10 miliónov EUR povolených prostredníctvom zmesi fondov Connacht Rugby a povoleného zariadenia na správu bankového úveru je pre dodanie projektu nevyhnutná investícia 20 miliónov EUR. Projekt bol predmetom nezávislého ekonomického hodnotenia ekonómom Dr. Kevinom Hanniganom z ekonomických konzultantov Khsk, ktorí zistili prostredníctvom analýzy nákladových výhod, že projekt prinesie čistú výhodu 53%.

Taktické výhody projektu pre celý región sú tiež úzko spojené s vládnym národným plánovacím rámcom, Project Ireland 2040, okrem národnej športovej politiky, z ktorých všetky zdôrazňujú potrebu regionálneho šírenia kapitálových investícií v celej krajine. Spĺňa tiež potrebu vylepšených športových zariadení v regióne určených v pláne rozvoja mesta Galway.

Prestavba Sportground Connacht Rugby je teraz „pripravená na lopatu“ s plným plánovaným súhlasom, ktorý bol zabezpečený

Privítal Taoiseach do Sportsground, generálny riaditeľ Connacht Rugby, Willie Ruane, komentoval:

Sme radi, že máme v Sportground Taoiseach, aby sme dostali aktualizáciu nášho projektu prestavby. Za projektom bola podstatná dynamika, pretože sme odhalili minulý október a teraz máme konečné udelenie plánovacieho povolenia. S 130 ľuďmi, ktorí boli zamestnaní v celej provincii Connacht Rugby, sme neuveriteľne spokojní s ročným prínosom 34,4 milióna EUR, ktorý robíme do regionálnej ekonomiky. Máme 10 miliónov EUR v súkromnom financovaní, aby sme dostali stôl prostredníctvom zmesi fondov Connacht Rugby a autorizovaného zápisu do bankového úveru. Projekt je teraz pripravený na lopatu a zostávajúce investície 20 miliónov EUR sú pre jeho dodanie nevyhnutné.

V rámci vyhlásenia Connachta Rugbyho o plánovaní súhlasu s vývojom športového rozvoja ich nové video „Domov“ predstavil aj Taoiseach pri jeho návšteve. Krátky film bol vytvorený oceneným filmovým tvorcom Lorcanom Hynesom z Foxfordu v okrese Mayo a za posledných niekoľko mesiacov zastrelil na rôznych miestach v provincii. Film zdôrazňuje ľudí a rozmanitú povahu krajiny západného Írska.

Ruane, ktorý komentoval video, dodal:

Koncept filmu je založený na účele Connachta Rugbyho, ktorý presahuje úlohu ragby a predstavuje všetko, čo je dobré na provincii Connacht. Video zodpovedá našej ceste k vybudovaniu nového domu v Sportsground, ale náš domov a náš účel siaha ďaleko za ňu do každého rohu provincie.

Zdroj:

Brian Mahony, vedúci komerčného a marketingu v Connacht Rugby, je jedným z pozemkov rečníkov odborníkov, ktorí boli overení zdieľaním poznatkov na vydaní ALSD International – Európskej hlavnej udalosti pre prémiový odvetvie sedadla a pohostinstva – týkajúce sa ikonického štadióna Croke Park Stadium v Dubline tento október 28.-29. októbra.

#AlsDinternational – Vedúce európske podujatie pre sektor prémiového kresla a pohostinstva

#SportsvenuBusiness – popredná platforma pre správy odvetvia, názory a vývoj

Zdieľajte tento článok