To, čo sme sa dozvedeli pred obedom na Festivale vzdelávania

. Vzdelávací festival je jedným z hlavných bodov vo svete vzdelávania CPD. Raz ročne, na dva dni sa dobré a úžasné vzdelávanie, sa stretávajú, aby prešli najlepšími postupmi a výskummi. Po obede máme dve stretnutia (prosím, navštívte nás o 1400 na rastovom myslení a 1600 na dospievajúcom mozgu), takže si mysleli, že by sme blogovali o tom, čo sme sa doteraz naučili.

Zarezervujte si workshop pre učiteľov Science of Learning

Najprv pre nás bol Harry Fletcher-Wood o responzívnom výučbe a spôsobe merania spätnej väzby a pokroku. Hovoril o tom, koľko času sa trávi (a pravdepodobne zbytočne) o výsledkoch učenia. To je niečo, s čím absolútne súhlasíme a o ktorom sme tu nedávno blogovali. Harry poukázal na „detský simulátor“, ktorý bol projektom, ktorý dal mladým dievčatám detskú bábiku, o ktorú sa treba postarať, ale v skutočnosti mal opačný účinok na ich odradenie od tehotenstva dospievajúcich. To viedlo k otázke: Ako vieme, či to, čo učíme, skutočne funguje? Jedným z veľkých domov z toho bolo, že musíme zvážiť použitie bohatých otázok s viacerými výbermi, pretože nám umožňujú rýchlo preskúmať, kde sú ľudia, a rýchlo sa implementujú.

Tiež sme skontrolovali ľudí z PTA UK, ktorí prešli, ako využiť silu rodičov. Poukázali na to, že 80% rozdielu GCSE vo výsledkoch sa vyskytuje mimo škôl. Ďalej zdôraznili, ako sa veľa rodičov zdráha prichádzať do škôl, takže školy musia preskúmať, ako s nimi najlepšie komunikovať. To nevyhnutne naznačuje digitálne, pretože je ťažké vedieť, či boli e -maily prečítané alebo ako boli interpretované. Kľúčovým miestom na prístup k rodičom je v školských bránach, pretože tu by sa mohli budovať vzťahy. Pre oveľa viac o tom, ako môžu rodičia vylepšiť známky, môžete sa vám páčiť náš blog tu.

Vypočutie Davida Didaua Speak ďalej bolo zaujímavé. Spýtal sa, či všetci vidíme rovnaké veci, ale interpretuje ich inak. Toto bolo ilustrované touto grafickou grafikou Rabbit v Duck. Zdôraznil, ako ústredné pre učenie podporuje výkon, ale ľudia ich zvyčajne zamieňajú. Ústredným bodom bol výskum týkajúci sa toho, ako 38% spätnej väzby spôsobuje oveľa viac škody ako úžitku. To je niečo, o čo sme sa už nejaký čas zaujímali, písanie o „spoločných chybách, ktoré študenti robia, keď žiadajú spätnú väzbu“ a „Ako poskytnúť spätnú väzbu lepšie“. Hlavnou tržbou odtiaľto bolo, že oveľa viac spätnej väzby nenaznačuje lepšiu spätnú väzbu. Keď sa týka spätnej väzby, množstvo nikdy nebude tromfovať kvalitu.

Mali sme tiež potešenie, že sme počuli, ako Katharine Birbalsingh prechádza cez jej prácu v Michaela School. Diskutovala o sile vysokých očakávaní a o tom, ako zvažujú potenciálny vplyv s množstvom úsilia, ktoré bude mať. To im pomáha oveľa efektívnejšie riadiť pracovné zaťaženie učiteľov. Hovorila tiež o tom, ako podporujú svojich zamestnancov, s pravidelnými CPD a bez odstupňovaných pozorovaní lekcií. Zistili sme, že ich práca okolo ich indukcie bootcampu je fascinujúca a je to niečo, o čom by sme chceli v budúcnosti počuť oveľa viac. Tento blog, od jedného z jej kolegu, ide o trochu podrobnejšie a stojí za prečítanie.

Jedným z vrcholov bolo vypočutie profesora Roba Coe o tom, ako byť lepším učiteľom. Zložitý výskum urobil zrozumiteľným a predovšetkým praktickým. Povzbudil všetkých, aby sa pozrel na súpravu nástrojov nadácie Education Endowment Foundation, ktorá zdôraznila výhody pomoci študentom rozvíjať ich metacognition. Medzi ďalšie oblasti patrila sila vysokých očakávaní, skúmanie predchádzajúceho učenia a znalosti hlbokých predmetov. Medzi veci, ktoré treba dávať pozor, patrí extravagantná chvála, štýly učenia a nadmerné použitie zvýraznenia ako spôsobu zlepšenia pamäte. Zaujímavé boli aj jeho pripomienky k hodnote úmyselnej praxe, ktorá musí byť náročná, špecifická, zameraná a so spätnou väzbou.

Záverečná myšlienka

Na vzdelávacom festivale to bolo úžasné otvorenie. Ďakujeme organizátorom za to, že sa zúčastnili takej úžasnej udalosti. Nasledujúci deň a pol musia byť skvelé. Ak ste dnes okolo 1400, príďte sa pozrieť na nášho občianskeho psychológa, Bradleyho Buscha, prejdite nad rastovým myslením a odolnosti a potom navštívte zakladateľa spoločnosti Edward Watson o 1600, ktorý prešiel cez dospievajúci mozog. Ak tu nie ste dnes, ale zajtra prichádzate, zúčastníme sa panelu pre očarujúcich ľudí vo vzdelávacej politike Institute v roku 1520 o PISA, blahobyte a všetkom, čo súvisí s psychológiou.

Čo je teraz na obed …