„Hurikán“ Hawkins, ktorý kandiduje na historický viac ako 105 a vekový rekord

Hawkins, skončí ako prvý americký športovec, ako aj prvá žena, ktorá nastaví svetový rekord Masters Track World v kategórii 105+.
Baton Rouge, la. -Zakaždým, keď Julia „Hurikán“ Hawkins Baton Rouge vstúpi na trať, aby súťažil, 105-ročná je najstaršia dáma na svete, ktorá tak urobí. Teraz sa chystá posunúť to na ďalšiu úroveň … doslova.

6. novembra Julia bude prevádzkovať 100 metrov preteky na hlavných hrách v Louisiane v Hammond. Keď tak urobí, nakoniec sa stane prvou americkou atlétkou, ako aj prvou ženou, ktorá v divízii viac ako 105+ nastavila svetový rekord Masters Track.

Hawkins produkoval po celej svetovej publicite v Birminghame 2017, ako aj v národných hrách Senior Games Albuquerque 2019, keď stanovila svetové záznamy vo vekovej kategórii 100-104. V septembri jej dámske 100-104 100 metrov rekordy poškodili sté výročie Diane Friedman na olympijských hrách v Michigane. Prezrite si rastúcu ochranu Bolder, ako aj rozhovor s športovcami tu.

“Julia bola láskavá.” Povedala nám skôr, ako skutočne dúfala, že príde oveľa viac žien, ako aj porazí jej rekord, “uvádza Del Moon, riaditeľka mediálnej asociácie Národnej asociácie hier (NSGA). „Je však konkurentkou a určite sa teší. Dokonca aj naša organizácia je ohromená, ako aj potešená, že Julia má oveľa viac na trati, ako aj pre nás ostatných, aby sme udržali aktívnu aktívnu životnosť. “

V sobotu 6. novembra sa koná trať Louisiana Senior Games 2021, ako aj terénne podujatie, v juhovýchodnom komplexe University Louisiana University Track Complex. Miesto je menej ako desať kilometrov od Julia’s Youth House v Ponchatoule. 100 metrov preteky sú usporiadané tak, aby sa začali o 11:10 hod. „Julia je taká motivácia pre nás všetkých, ako aj pre našich vyšších športovcov,“ uvádza Sabrina Sonnier, koordinátorka podujatia. “Je to také zaujímavé, že to bude robiť vo svojom dome, rovnako ako by sme nemohli byť prvoradejšie.”

Hawkins, absolventka LSU z roku 1938, ako aj učiteľka profesie, má predchádzajúcu históriu hier pre seniorov, ktorá sa uzatvára v časových skúškach cyklistiky, ktorá sa začína vo veku 80 rokov. Pred stratou záujmu získala niekoľko zlatých medailí štyroch dvojročných národných hier seniorov. v tom čase uviedla: „Nie je tu niekto, s kým by sa môj vek mohol stretnúť!“ Otočenie 100 ju ovplyvnilo, aby začala bežať, ako aj rekord v 100-metrovom závode. Teraz sa zameriava na to, aby sa proti sebe stala najlepším časom na trati, ako aj veľvyslancom zdravého a aktívneho starnutia v každodennom živote.

Kompletné informácie o Národných hrách seniorov je možné objaviť na NSGA.com. Objavte presne to, ako sa zúčastniť hry Louisiana Senior Game na adrese www.lsog1.net.