Boston klesol, keď olympijské mesto olympijského bidu v roku 2024

Olympijský výbor USA a Boston 2024 upustili od mestskej ponuky ako kandidáta na hosťovanie olympijských a paralympijských letných hier z roku 2024, pričom Usoc uviedla, že by to stále chcelo predložiť americké mesto ako potenciálny hostiteľ pred blížiacim sa septembrom.

Tento krok predstavuje koniec siedmich búrlivých mesiacov od toho, čo USOC vybral Boston ako svoj výber v januári pred ponukami z Los Angeles, San Francisca a Washingtonu, D.C. v spoločnom vyhlásení s Bostonom 2024, generálny riaditeľ Usoc Scott Blackmun uviedol, že nedostatok podpory napriek Ponuka, ktorá bola prepracovaná už v júni, viedla výbor k presvedčeniu, že Bostonská ponuka nemôže vyhrať iné medzinárodné úsilie.

“Boston 2024 vyjadril istotu, že s dlhším časom by mohli vygenerovať podporu verejnosti potrebnú na získanie ponuky a poskytnúť úžasné hry,” uviedol vo vyhlásení Blackmun. „Uvedomujú si však, že nie sme mimo času, ak bude USOC schopný zvážiť ponuku z iného mesta. V dôsledku toho sme dosiahli vzájomnú dohodu o odstúpení od Bostonovej ponuky na usporiadanie olympijských a paralympijských hier 2024. USOC by veľmi rád videl, keby americký mest hostil olympijské a paralympijské hry v roku 2024. Hneď začneme skúmať, či to dokážeme na základe v súlade s našimi hlavnými zásadami, s ktorými zostávame pevne odhodlaní. Chápeme realitu časovej osi, ktorá je pred nami. “

Medzinárodný olympijský výbor stanovil termín 15. septembra pre národy, ktoré majú záujem o usporiadanie hier 2024, aby predložili svoje ponuky. Konečné rozhodnutie o hostiteľskom meste sa neočakáva až do roku 2017.

Od začiatku bola silná opozícia voči potenciálnym olympijským hrám v Bostone, pričom prieskumy verejnej mienky od januára odvádzajú pod 50 percent. Návrh počiatočnej ponuky mesta vyzval na chodiace hry zoskupené do dvoch častí centra Bostonu. V júni však Boston 2024 čelil zaostávaniu podpory v meste v meste „BID 2.0“, ktorá požadovala ďalšie udalosti mimo mesta. Úradníci ponuky tiež uviedli, že sa budú riadiť hlasmi v plánovanom celoštátnom referende v novembri 2016, čo súhlasí s tým, že zruší ponuku, ak voliči v Bostone ešte stále nie sú za.

Oznámenie o ukončení ponuky však ukončí rozpravu. „Bez ohľadu na prísľub pôvodnej vízie ponuky a spoľahlivosti plánu vyvinutého v rámci (predsedu ponúk) Steve Pagliuca sme neboli schopní získať väčšinu občanov Bostonu na podporu hosťovania olympijských a paralympijských hier 2024. , “Povedal Blackmun. „USOC si preto nemyslí, že úroveň podpory, ktorú si Bostonova ponuka tešila z podpory, by jej umožnila zvíťaziť nad úžasnými ponukami z Paríža, Ríma, Hamburgu, Budapešti alebo Toronta.“

Úradníci v Paríži, Ríme, Budapešti, Maďarsku a Hamburgu v Nemecku už vyhlásili svoj úmysel ponúknuť ponuku. Pridanie Toronta je možnosťou po kanadských olympijských vodcoch a starosta mesta priniesol úspech nedávno dokončených Pan American Games. Mesto ešte oficiálne nepovedalo, či predloží ponuku pred septembrom.

Rozhodnutie o upustení z Bostonskej ponuky prišlo niekoľko hodín po tom, ako primátor Marty Walsh zavolal tlačovú konferenciu, aby povedal, že ak by bolo mesto nakoniec vybrané, nepodpísal hostiteľskú dohodu o mestskom meste, pričom cituje obavy z potenciálnych nákladov pre daňovníkov. Podobne guvernér Massachusetts Charlie Baker v posledných dňoch odmietol povedať, či bude podporovať ponuku vpred.

Vo vyhlásení Pagliuca uviedol, že verí, že mesto bude hostiteľom úspešnej udalosti, ale uznal, že je potrebné urobiť podstatne viac práce, aby sa získala podpora od obyvateľov Bostonu.

„Keď sme sa zamysleli nad načasovaním a postavením našej ponuky v tejto medzinárodnej súťaži, spoločne sme dospeli k záveru, že rozsiahle úsilie požadované v Bostone v tejto fáze procesu ponúk by odvrátilo schopnosť USA konkurovať silnému Záujem z miest ako Rím, Paríž, Budapeš a Hamburg, “povedal. „Z tohto dôvodu sme sa spoločne rozhodli stiahnuť Bostonovu ponuku, aby sme dali olympijskému hnutiu v Spojených štátoch najlepšiu šancu priniesť hry späť do našej krajiny v roku 2024. Boston 2024 Partnerstvo ponúkne našu podporu a Rozsiahle vedomosti, ktoré sme získali pri rozvoji našej ponuky 2.0 pre akékoľvek americké mesto, ktoré sa môže rozhodnúť zúčastniť sa na procese ponuky v roku 2024. “

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook
Tlač
Linkedin
Redit
E -mail