Connacht GAA sa napreduje s plánmi otvorenia nového zariadenia Air Dome v centre excelentnosti

Connacht GAA dúfa, že tento rok otvorí nové zariadenie Air Dome v centre excelentnosti v Bekane, pričom 2,1 milióna EUR vládnych finančných prostriedkov už má už 2,1 milióna EUR vládnych finančných prostriedkov bol zabezpečený prostredníctvom Vidieckeho regeneračného fondu pre projekt, ktorý bude obsahovať ihrisko a kancelárske priestory.

Práca sa začne v júli po tom, čo sa bude konať na západnom Írsku, a predpokladá sa, že letecká kupola bude trvať päť mesiacov, kým sa výstavba bude trvať päť mesiacov.

Connacht GAA Games Development Manager, Cathal Cregg, verí, že nové zariadenie bude nesmierne významné:

Ten, ktorý tu budujeme, bude najvýznamnejším športom na svete. Vo Fínsku je jeden, ktorý je postavený v decembri 130 × 80. Je to jediná z porovnateľnej veľkosti, najvýznamnejšou kupolou na svete je v Južnej Kórei [prichádza] 200 x 300 metrov – je to recyklačný závod, ale bude to najvýznamnejšia športová kupola na svete.

Kupolu bude mať 150 x 100 metrov a hracia plocha bude rovnaká ako Castlebar. Bude vysoký 26 metrov. Hlavným zameraním Dome bude mať zariadenie, ktoré môžu všetky kluby a okresy hrať a zúčastňovať sa na koučovaní a hrách. Bude to založené na našich šiestich základných oblastiach – príležitostiach pre mládež, príležitosti pre deti, akadémie, iniciatívy škôl, tábory pre CUL, vzdelávanie a rozvoj. Všetky tieto iniciatívy sa potom budú implementovať v kluboch a okresoch v provincii.

Na novom mieste bude zabezpečených minimálne 600 divákov.

O rozvoji sa povzbudzuje tajomník Connacht GAA, John PRETY:

Mali sme tu niekoľko fixátorov FBD League, ktoré sa tu hrali v strašných podmienkach, keby sme mali kupolu, ktorú by sme ich hrali vo vnútri.

Minimálne bude 600 miest. Premiestníme sa celý deň na deň koučovania a vývoja hier do zariadenia. Má podstatný potenciál.

Toto nebude žiadne finančné záujmy v okresoch alebo kluboch v Connachte. V deň, keď sa otvorí, bude zaplatený.

Zdroj:

Obrázok, s láskavým dovolením: Connacht GAA

Croke Park Stadium, 82 300-miestny dom GAA, sa koná vydanie ALSD International v roku 2019, vedúce európske podujatie pre prémiové sídlo a sektor pohostinstiev, 28.-29. októbra. Odborníci v priemysle z celej Európy a Severnej Ameriky sa stretnú, aby hovorili o zvýšení príjmu prostredníctvom nových stavby, prestavby a rozširovania služieb, okrem najnovších ponúk F&B a technológií.

#SportsvenuBusiness – popredná platforma pre správy odvetvia, názory a vývoj

Zdieľajte tento článok