Peking udelil 2022 olympijské zimné sezóny

Peking, Čína, získala práva na usporiadanie 2022 olympijských a paralympijských zimných zápasov, ktoré porazili Almaty v Kazachstane štyrmi hlasmi v pevne bojovej súťaži. Keď hosťuje, Peking skončí ako prvé mesto, ktoré usporiadalo zimnú sezónu aj letné hry.

Celosvetový olympijský výbor udelil Pekingu hry za 44-40 hlasov na zasadnutí v Kuala Lumpur v Malajzii.

Pekingov navrhovaný rozpočtový plán pre olympijské dediny, športové miesta, ako aj ďalšie infraštruktúru predstavujú 1,5 miliardy dolárov v štýle, ktorý využije niekoľko miest z olympijských letných hier z roku 2008. Citácia požadovala tri zhluky podujatí, vrátane klastra v centre mesta, ktorý by fungoval na miestach, ako je Bird’s Nest, ktoré slúžilo ako miesto pre trať, ako aj pre pole, ako aj otvorenie, ako aj zatváracie obrady v roku 2008. Yanqing Zone zóna , asi 40 kilometrov od Pekingu, usporiada alpské a posuvné udalosti. Región Zhangjiaou na úpätí vynikajúcej čínskej múry, oblasť asi 90 kilometrov od Pekingu, usporiada snowboarding, freestyle lyžovanie, bežecké, lyžiarske skákanie, severské a biatlonové udalosti. Všetky zóny budú spojené organizovaným vysokorýchlostným guľkovým vlakom.

Vo vyhlásení Pekingový výbor pre citát zablahoželal spoločnosti Almaty za jeho úsilie, ako aj uviedol, že sa teší, že sa na udržanie hier dopredu. „Sme poctení rovnako ako pokorný rozhodnutím svetového olympijského výboru o udelení Pekingu na olympijských a paralympijských zimných sezónach 2022. Je to s úžasným pocitom potešenia, ktoré odhaľujeme vďaka MOV, ako aj väčšiemu olympijskému hnutiu. Rovnako ako v letných hrách v Pekingu 2008, aj olympijská domácnosť viedla svoju vieru v Peking, aby poskytla športovcom zameranom, udržateľné a nákladovo efektívne hry, ktoré sme sľúbili. Bude to nezabudnuteľná udalosť na úpätí vynikajúcej steny pre celú olympijskú rodinu, športovcov, ako aj divákov, ktorí ešte viac zlepšia pozoruhodnú perspektívu na pestovanie športov v zimnej sezóne v našej krajine, v Ázii, ako aj okolo okolo. svet. “

Okrem toho MOV udelil Lausanne vo Švajčiarsku práva na usporiadanie olympijských hier pre mládež v zimnej sezóne 2020. Lausanne porazila cenovú ponuku z Rumunska Brasova pri hlasovaní 71-10. Očakáva sa, že na podujatí sa bude konať oveľa viac ako 1 000 športovcov vo veku od 15 do 18 rokov.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook
Tlač
Linkedin
Redit
E -mail